Arsenali ka arritur të marr një fitore të madhe ndaj Watfordit me rezultat 1-0 që e dërgon në pozitën e katërt.

Shkodran Mustafi doli të jetë më i vlerësuari, duke marrë notën 7.7.

Pas tij vijnë Alex Iwobi (7.5) dhe Granit Xhaka me (7.3).

Xhaka . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Troy Deeney me 5.2 ishte lojtari më i dobët i këtij takimi.

Vlerësim të dobët kishte edhe Ben Foster me 5.8 pas gabimit trashanik që bëri tek goli. /Telegrafi/