LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Ukrainë 2-1 Maqedoni e Veriut: Vlerësimet për lojtarët shqiptarë që ishin në fushë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 2-1 Maqedoni e Veriut: Vlerësimet për lojtarët shqiptarë që ishin në fushë

Ndeshja e dytë e vlefshme për Grupin C në mes të Ukrainës dhe Maqedonisë së Veriut është fituar nga ukrainasit, që morën fitoren e parë në grupe me rezultat 2-1.

Reklama

Ukraina arriti të shënojë dy gola në pjesën e parë dhe të mos pranojë asnjë, duke vulosur një super-ndeshje gjatë kësaj pjese.

Andriy Yarmolenko dhe Roman Yaremchuk shënuan golat për ukrainasit, ndërsa Ezgjan Alioski për Maqedoninë e Veriut.

Enis Bardhi është vlerësuar me notën 6.8, ndërsa Arijan Ademi (6.5), Ezgjan Alioski (6.4) e Visar Musliu me (6.7).

Më i miri në fushë ishte portieri Stole Dimitrovski me notën 8.6.

Te Ukraina më i miri ishte Andriy Yarmolenko me notën 8.1.

Notat e lojtarëve të Ukrainës dhe Maqedonisë

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori