LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Tottenham 1-0 Manchester City, Lloris dhe Son më të vlerësuarit

Notat e lojtarëve: Tottenham 1-0 Manchester City, Lloris dhe Son më të vlerësuarit
(Foto: Twitter/Tottenham Hotspur)

Tottenham Hotspur regjistroi fitoren e parë të sezonit të ri duke fituar pikërisht përballë kampionit të Ligës Premier, Manchester City.

Me gjithë triumfin e Spursave, nota mesatare e dy skuadrave është e përafërt me një epërsi të lehtë të nikoqirëve.

Portieri vendas, Hugo Lloris, ka marrë notën më të lartë së bashku me golashënuesin Heung-Min Son, derisa te City është vlerësuar paraqitja e Joao Cancelo.

Me golin e bukur të Son, Tottenhami mposht kampionin City
Lexo po ashtu Me golin e bukur të Son, Tottenhami mposht kampionin City

Nga vlerësimet më të ulëta i kanë marrë Dele Alli në njërën anë dhe Ederson në anën tjetër.

Me poshtë, jua sjellim notat e plota të të gjithë lojtarëve në ndeshjen Tottenham Hotspur 1-0 Manchester City, sipas Sofa Score. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori