Milani i ka marrë tri pikët e para në vitin 2023 duke triumfuar përballë Salernitanas në Stadio Arechi.

Si skuadra fituese dhe me përpjekje më të mëdha në lojë, Rossonerët kanë marrë notë mesatare më të lartë se ekipi vendas.

Me një asistim dhe një gol të realizuar, Sandro Tonali ka marrë vlerësimin më të lartë në këtë ndeshje, i ndjekur nga golashënuesi tjetër, Rafael Leao.

Edhe pse skuadra e tij humbi dhe ai i pranoi dy gola, Guillermo Ochoa pati një debutim fantastik duke bërë pritje të shumta dhe ishte më meritori që ekipi i tij nuk pësoi me rezultat të thellë.

Reklama

Në vijim, SofaScore sjell vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Salernitana 1-2 Milan. /Telegrafi/

Reklama