Roma fitoi 2-0 ndaj Fiorentinës në kuadër të javës së 18-të në Serie A.

Golat për Giallorosët i shënoi Paulo Dybala.

Roma ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.16, me Fiorentinën që u vlerësua me 6.31.

Lojtari më i mirë në këtë ndeshje ishte padyshim La Joya që shënoi dy gola dhe u notua me 9.3.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Dodo, që u ndëshkua me dy kartonë të verdhë dhe mori notën 4.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas Sofascore:

/Telegrafi/