Real Madridi ka barazuar 2-2 në shtëpi me Elchen në kuadër të javës së 22-të në La liga.

Golat për Los Blancos i shënuan Luka Modric dhe Eder Militao, ndërsa për mysafirët realizuan Lucas Boye dhe Pere Milla.

Real Madridi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.92, me Elchen që u vlerësua me 6.87.

Real Madridi i shpëton humbjes nga Elche në Santiago Bernabeu Real Madridi i shpëton humbjes nga Elche në Santiago Bernabeu

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë ballafaqim ishin Casemiro dhe Boye, që u notuan me 8.0.

Lojtari me vlerësimin më të ulët në këtë përballje doli të ishte Pere Milla që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimet e lojtarëve të tjerë të të dyja skuadrave:

/Telegrafi/