Barcelona ka shënua fitore si mysafir ndaj Real Betis me rezultat 2-1 në ndeshjen  e vlefshme për javën e 35-të në la Liga.

Ansu Fati dhe Jordi Alaba i shënuan golat për Barcelonën, ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi Marc Bartra.

Mborjtësi i majtë Alba ishte më i vlerësuari në fushë me notën 8.9.

Pas tij u vlerësua Sergio Busquets me notën 8.1.

Te vendasit më i miri ishte Nabil Fekir me notën 7.4.

Notat e lojtarëve Real Betis dhe Barcelonës

/Telegrafi/