“Derby della Madonina” doli të jetë një ndeshje me shumë emocione, ku në fund u mbyll me rezultat 3-2 në të mirë të Milanit.

Rafael Leao shënoi dy herë, ndërsa një gol për Milanin e shtoi Olivier Giroud. Në anën tjetër Marcelo Brozovic dhe Edin Dzeko i shënuan golat për Interin, por që nuk mjaftuan.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Leao me notën 8.9 pas dy golave dhe një asistimit.

Lartë te Milani u vlerësuan edhe Giroud (8.2) dhe Ismael Bennacer (8.1).

Lojtari më i dobët në fushë ishte Hakan Calhanoglu me notën 5.8.

Notat e lojtarëve të Milan dhe Inter

Reklama

/Telegrafi/