Milani ka dështuar t’i marrë tri pikë të plota në javën e tetë në Serie A pasi është ndalur nga Lecce në barazimin 2-2.

Golat për Rossonerët në këtë takim i shënuan Hakan Calhanouglu dhe Krzysztof Piatek,, dërsa për mysafirët shënuan Khouma Babacar dhe Marco Calderoni.

Milani ishte skuadër për një nuancë më e mirë, derisa mori notën 6.96, ndërsa Lecce u vlerësua me 6.66.

Milan vs Lecce (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Lojtari më i mirë në këtë takim ishte mesfushori turk që realizoi një gol dhe asistioi te tjerit, duke marrë notën 9.5.

Milani ndalet nga Lecce në San Siro, Stefano Pioli dështon në debutim Milani ndalet nga Lecce në San Siro, Stefano Pioli dështon në debutim

Në anën tjetër, sulmuesi i Lecces, Filippo Falco, ishte më i dobëti në këtë takim, gjersa mori vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë:

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Lecces (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/