Milani ka fituar 2-0 ndaj Lazios në kuadër të javës së tretë në Serie A.

Golat për Rossonerët i shënuan Rafael Leao dhe Zlatan Ibrahimovic, duke arkëtuar tre pikë mjaft të rëndësishme.

Milani ishte ekip më i mirë ën fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.04, me Lazion që u vlerësua 6.66.

Milani fiton në San Siro ndaj Lazios - pozicionohet në kreun e tabelës Milani fiton në San Siro ndaj Lazios - pozicionohet në kreun e tabelës

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Ante Rebic që asistoi te dy golat dhe u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimet e kësaj përballje dolën të ishin Adam Marusic e Ciro Immobile që u vlerësuan me 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: