Manchester Unitedi ka dalë fitues i sfidës kryesore të javës së tretë në Ligën Premier duke e mposhtur Liverpoolin në Old Trafford.

Reklama

Duke qenë skuadra fituese, Djajtë e Kuq kanë marrë notë më të lartë mesatare në raport me Redsat.

Dy golashëneusit, Marcus Rashford e Jadon Sancho, janë lojtarët me vlerësimet më të larta në këtë takim.

Unitedi mposht Liverpoolin dhe i gëzohet fitores së parë sezonale Unitedi mposht Liverpoolin dhe i gëzohet fitores së parë sezonale

Te mysafirët është veçuar po ashtu golashënuesi Mohamed Salah, derisa Luis Diaz ka marrë notën më të ulët.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – për ndeshjen Manchester United 2-1 Liverpool. /Telegrafi/