LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Manchester United 1-1 Milan, Kjaer me paraqitjen më të mirë

Notat e lojtarëve: Manchester United 1-1 Milan, Kjaer me paraqitjen më të mirë
(Foto: Instagram/simonkjaer.official)

Manchester Unitedi dhe Milani janë ndarë baras në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Evropës.

Reklama

Meqenëse rezultati ishte i barabartë në Old Trafford, edhe nota mesatare e Djajve të Kuq (6.61) është e përafërt me atë të Rossonerëve (6.63).

Simon Kjaer (7.8) ka marrë vlerësimin më të lartë në këtë takim, derisa nota më e ulët ka shkuar për Brahim Diaz (5.9).

Manchester United e Milan ndahen në paqe, në San Siro vendoset çerekfinalisti
Lexo po ashtu Manchester United e Milan ndahen në paqe, në San Siro vendoset çerekfinalisti

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori