LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Leicester 0-3 Liverpool, shkëlqeu Jones

Notat e lojtarëve: Leicester 0-3 Liverpool, shkëlqeu Jones

Liverpooli ka fituar 3-0 ndaj Leicesterit në kuadër të javës së 36-të në Ligën Premier.

Golat për The Reds i shënuan Curtis Jones me dy dhe Trent Alenxader-Arnold.

Liverpooli ishte padyshim ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.25, me Leicesterin që u vlerësua me 6.59.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte natyrisht Jones, që u notua me 9.0.

Në anën tjetër, dështimi i këtij dueli doli të ishte Timothy Castagne, që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas SofaScore:

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Kosova ruan qetësinë dhe fiton në fund ndaj Irlandës

Kosova ruan qetësinë dhe fiton në fund ndaj Irlandës

Sport
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori