Juventusi fitoi Superkupën e tetë të Italisë pas fitores prej 1-0 kundër Milanit.

Paraqitja e Zonjës së Vjetër (7.11) ishte më e mirë se e Rossonerëve (6.20), prandaj ka marrë edhe notë mesatare më të lartë.

Juventusi mposht Milanin dhe fiton Superkupën e Italisë Juventusi mposht Milanin dhe fiton Superkupën e Italisë

Alex Sandro është lojtari me notën më të lartë në këtë takim (9.0), i ndjekur nga Douglas Costa (8.2).

Alex Sandro është lojtari i ndeshjes (Foto: Claudio Villa/Getty Images for Lega Serie A/Guliver)

Golashënuesi i vetëm në këtë takim, Cristiano Ronaldo, ka marrë notën 7.8, derisa Blaise Matuidi është lojtari me notën më të ulët te Juve (6.6).

Lojtari që u përjashtua me karton të kuq te Milani, Franck Kessie, ka marrë vlerësimin më të ulët në këtë ndeshje (4.8).

Mesfushori Hakan Calhanoglu është lojtari me notën më të lartë te Rossonerët (6.9).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Juventusit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/