Bayern Munichu e ka kryer detyrën në Giuseppe Meazza përballë Interit duke i marrë pikët e plota.

Duke qenë skuadra fituese, mysafirët kanë marrë notë mesatare më të lartë se vendasit.

Futbollisti më meritor për fitoren e bavarezëve, Leroy Sane, ka marrë notën më të lartë në këtë takim.

Bayerni mposht Interin dhe largohet me pikë të plota nga Meazza Bayerni mposht Interin dhe largohet me pikë të plota nga Meazza

Edhe pse i pranoi dy gola, portieri i Nerazzurrëve, Andre Onana, është vlerësuar lart për intervenimet e tij.

Autori i autogolit te zikaltrit, Danilo D’Ambrosio, ka marrë notën më të ulët në ndeshje.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave, në takimin Inter 0-2 Bayern Munich. /Telegrafi/

Reklama