LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Frosinone 1-3 Inter, vlerësohen D’Ambrosio dhe Icardi

Notat e lojtarëve: Frosinone 1-3 Inter, vlerësohen D’Ambrosio dhe Icardi
(Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Interi ka regjistruar fitore të rëndësishme dhe bindëse si mysafir i Frosinones në Serie A.

Reklama

Duke qenë skuadra fituese, Nerazzurrët kanë marrë notë mesatare më të lartë (6.95) në krahasim me ekipin kundërshtar (6.29).

Triumfi ndaj Frosinones e vë Interin në pozitë të mirë drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Triumfi ndaj Frosinones e vë Interin në pozitë të mirë drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve

Asistuesit Danilo D’Ambrosio (7.9) dhe Mauro Icardi (7.6) kanë marrë notat më të larta te skuadra zikaltër. Derisa Samir Handanovic (6.3) e ka marrë vlerësimin më të ulët te mysafirët.

Francesco Cassata (7.0) ishte lojtari më i mirë te vendasit, ndërsa nota më e ulët në këtë sfidë ka shkuar për portierin nikoqir, Marco Sportiello (5.9).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Frosinones (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori