Interi ka regjistruar fitore të rëndësishme dhe bindëse si mysafir i Frosinones në Serie A.

Duke qenë skuadra fituese, Nerazzurrët kanë marrë notë mesatare më të lartë (6.95) në krahasim me ekipin kundërshtar (6.29).

Triumfi ndaj Frosinones e vë Interin në pozitë të mirë drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve Triumfi ndaj Frosinones e vë Interin në pozitë të mirë drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve

Asistuesit Danilo D’Ambrosio (7.9) dhe Mauro Icardi (7.6) kanë marrë notat më të larta te skuadra zikaltër. Derisa Samir Handanovic (6.3) e ka marrë vlerësimin më të ulët te mysafirët.

Francesco Cassata (7.0) ishte lojtari më i mirë te vendasit, ndërsa nota më e ulët në këtë sfidë ka shkuar për portierin nikoqir, Marco Sportiello (5.9).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Frosinones (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/