LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Empoli 0-2 Inter, vlerësohen golashënuesit

Notat e lojtarëve: Empoli 0-2 Inter, vlerësohen golashënuesit
(Foto: Twitter/Inter)

Interi ka marrë pikë të plota në udhëtimin te Empoli, ku regjistroi fitore me rezultat 2-0.

Reklama

Falë paraqitjes komode, Nerazzurrët kanë marrë notë mesatare shumë më të lartë në raport me ekipin vendas.

Dy golashënuesit Danilo D’Ambrosio (8.7) dhe Federico Dimarco (8.0) janë lojtarët me notat më të larta në këtë sfidë.

Interi me fitore komode ndaj Empolit
Lexo po ashtu Interi me fitore komode ndaj Empolit

Portieri vendas, Guglielmo Vicario (7.8), ka marrë vlerësimin më të mirë te skuadra e tij, kurse nota më e ulët ka shkuar për mesfushorin Samuele Ricci (5.6), i cili u ndëshkua me karton të kuq.

Te Empoli nga minuta e parë luajtën mbrojtësi Ardian Ismajli (6.8) dhe mesfushori Nedim Bajrami (6.9), ndërsa nga banka rezervë në pjesën e dytë u inkuadrua Kristjan Asllani (6.3).

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në takimin Empoli 0-2 Inter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Premier League
“Do ta trembim për jetë Arsenalin

“Do ta trembim për jetë Arsenalin" - trajneri i Tottenhamit me deklaratë të fuqishme para derbit londinez

Premier League
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Serie A
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Kalo në kategori