LAJMI I FUNDIT:

Interi me fitore komode ndaj Empolit

Interi me fitore komode ndaj Empolit
(Foto: Twitter/Inter)

Interi e ka kryer detyrën në udhëtim te Empoli duke fituar me rezultat 2-0 në Stadio Carlo Castellani.

Reklama

Nerëzzurrët e shënuan një gol në pjesën e parë, kur një harkim të Alexis Sanchez e shfrytëzoi Danilo D’Ambrosio për të shënuar me kokë (34’).

Zikaltrit vazhduan të luanin mirë edhe në gjysmën e dytë në përpjekje që ta shënonin golin e sigurisë dhe ia dolën.

(Foto: Twitter/Inter)

Lautaro Martinez shkoi përpara kah ana e djathtë dhe harkoi në zonë, ndërsa Federico Dimarco e futi topin në rrjetë (67’).

Falë kësaj fitoreje, Interi qëndron i treti në renditjen tabelare me 21 pikë, shtatë më pak se lideri Milan.

Për Empolin kjo ishte humbja e gjashtë, ndërsa ka arritur katër fitore dhe qëndron në kuotën e 12 pikëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Premier League
“Do ta trembim për jetë Arsenalin

“Do ta trembim për jetë Arsenalin" - trajneri i Tottenhamit me deklaratë të fuqishme para derbit londinez

Premier League
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Serie A
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Kalo në kategori