Danimarka dhe Australia janë ndarë të barabartë në ndeshjen e dytë të grupit B.

Christian Eriksen ishte realizator te danezët ndërsa barazoi gjithçka prej pikës së bardhë, Mile Jedinak.

Tashmë kanë dal edhe vlerësimet e para të lojtarëve të dyja ekipeve respektive, ku notën më të lartë e mori një danez.

Danimarka dhe Australia dhurojnë spektakël, por ndahen baras Danimarka dhe Australia dhurojnë spektakël, por ndahen baras

Ishte golashënuesi i skandinavëve Eriksen që u vlerësua me notën më të lartë prej 7.6.

Më i dobëti në këtë ndeshje bazuar në notën e marrë del të jetë ishte Nabbout me 6.3.

Ndryshe, Danimarka është lider i grupit me katër pikë ndërsa Australia mori pikën e parë. /Telegrafi/\

Australia

Danimarka