LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Crystal Palace 3-0 Arsenal, Xhaka me paraqitjen më të mirë te Topçinjtë

Notat e lojtarëve: Crystal Palace 3-0 Arsenal, Xhaka me paraqitjen më të mirë te Topçinjtë
(Foto: Twitter/Arsenal)

Crystal Palace ka regjistruar fitore bindëse përballë Arsenalit në Selhurst Park duke ia shënuar tre gola dhe duke mos pranuar asnjë.

Nuk ka dyshim se ekipi nikoqir ka marrë notë mesatare më të lartë, duke qenë se ka bërë paraqitje triumfuese.


Asistuesi i dyfishtë, Joachim Andersen, ka marrë notën më të lartë në takim, i ndjekur nga golashënuesit Jordan Ayew e Wilfried Zaha.

Arsenali nënshtrohet nga Crystal Palace
Lexo po ashtu Arsenali nënshtrohet nga Crystal Palace

Granit Xhaka ka marrë notën më të lartë nga formacioni startues i skuadrës mysafire që përgjithësisht kanë marrë nota të ulëta. Thomas Partey e Martin Odegaard kanë marrë vlerësimet më të ulëta në ndeshje.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Crystal Palace 3-0 Arsenal. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Premier League
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori