Bayern Munichu i ka arkëtuar pikët e para të plota në sezonin 2021/2022 duke fituar ndaj Kolnit në Allianz Arena.

Falë paraqitjes më të mirë edhe nota mesatare e bavarezëve është më mirë në raport me ekipin kundërshtar.

Me dy gola të shënuar, Serge Gnabry ka marrë vlerësimin më të lartë tek ekipi vendas, i ndjekur nga Robert Lewandowski dhe Thomas Muller.

Bayerni mposht Kolnin për fitoren e parë në sezonin e ri Bayerni mposht Kolnin për fitoren e parë në sezonin e ri

Portieri Manuel Neuer ka marrë notën më të ulët sa bashku me mbrojtësin e Kolnit, Kingsley Ehizibue.

Më poshtë jua sjellim vlerësimin e plotë të lojtarëve nga SofaScore në ndeshjen Bayern Munich 3-2 Koln. /Telegrafi/