LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Bayern Munich 1-0 Arsenal

Notat e lojtarëve: Bayern Munich 1-0 Arsenal

Bayern Munich ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi eliminoi Arsenalin me rezultat të përgjithshëm 3-2, derisa ndeshja e dytë përfundoi 1-0.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e realizoi Joshua Kimmich.

Bayern Munich ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.18, ndërsa Arsenali u vlerësua me 6.89.


Mjafton fitorja minimale për Bayernin që ta eliminojë Arsenalin nga Liga e Kampionëve
Lexo po ashtu Mjafton fitorja minimale për Bayernin që ta eliminojë Arsenalin nga Liga e Kampionëve

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte pikërisht Kimmich, që u notua me 8.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj ndeshje doli të ishte Leandro Trossard, që u vlerësua me 6.4.

Notat e lojtarëve të tjerë të të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori