Barcelona triumfoi 4-0 ndaj Athletic Bilbaos në Camp Nou në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Golat për katalunasit i realizuan Pierre-Emerick Aubameyang, Ousmane Dembele, Luuk de Jong dhe Memphis Depay.

Barcelona ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.40, me Bilbaon që u vlerësua me 6.34.

Barcelona merr fitore bindëse në shtëpi ndaj Bilbaos Barcelona merr fitore bindëse në shtëpi ndaj Bilbaos

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Dembele, që mori notën 9.2.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Mikel Balenziaga, që u vlerësua me 5.5.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/