Atletico Madridi shënoi fitore 3-0 ndaj Real Betisit në kuadër të javës së 12-të në La liga.

Golat për Los Rojiblancos i shënuan Yannick Carraso, një auto-gol nga German Pezzela dhe Joao Felix.

Atletico Madridi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.30, me Betisin që u vlerësua 6.54.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte padyshim Carrasco që u notua me 9.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballoje doli të ishte Luis Suarez me vlerësimin 6.9.

Vlerësimi i lojtraëve të tjerë i të dyja ekipeve:

/Telegrafi/