Altetico Madridi dhe Real Madridi e përfunduan përballjes në mes tyre pa gola në kuadër të javës së shtatë në La Liga.

Los Blancos rrezikuan disa herë portën e Jan Oblakut, derisa ajo e Diego Simeones nuk bëri asnjë gjuajtje në kornizën e portës.

SofaScore i ka dhënë notë më të lartë Atleticos me 7.01, derisa madrilenët janë vlerësuar me 6.86.

Atletico Madrid vs Atletico Madrid (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Toni Kross, që mori notën 7.8, shkaku i ndërprerjes së aksioneve dhe furnizimit të sulmit e topa.

Mbyllet derbi i La Liga-së pa fitues: Shkëlqeu Reali, Atletico me asnjë gjuajtje në portë Mbyllet derbi i La Liga-së pa fitues: Shkëlqeu Reali, Atletico me asnjë gjuajtje në portë

Në anën tjetër, paraqitje më të dobët kishte Joao Felix i Atleticos, që mori vlerësimin 6.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Atletico Madridit (Foto: SofaScore)

Notat e lojtarëve të Real Madridit (Foto: SofaScore)

/Telegrafi/