Notat e lojtarëve: Atletico 2-1 Porto, veçohet paraqitja e Witsel

(Foto: Twitter/Atletico de Madrid)

Atletico Madridi e fitoi dramën e minutave shtesë ndaj Portos për të marrë pikë të plota në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Notat mesatare të dy skuadrave në sfidën që u zhvillua në Wanda Metropolitano janë të përafërta, por nikoqirët e kanë për një nuancë më të lartë.

Axel Witsel, i cili në këtë ndeshje luajti si qendërmbrojtës, ka marrë notën më të lartë në takim. Vlerësim i lartë edhe për Antoine Griezmann që hyri në minutën e 61-të dhe e shënoi golin e fitores.

Fund i jashtëzakonshëm, tre gola në kohën shtesë dhe Atletico mposht Porton
Lexo po ashtu Fund i jashtëzakonshëm, tre gola në kohën shtesë dhe Atletico mposht Porton

Nota më e ulët ka shkruar për portierin e ekipit portugez, Diogo Costa.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në ndeshjen Atletico Madrid 2-1 Porto. /Telegrafi/

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Ish-ylli i Liverpoolit zbulon trajnerin e ardhshëm të Man United – thotë se ia tregoi një lojtar aktual i tyre

Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United - nëse vërtetohet do ketë pasoja

Mediat spanjolle e konfirmojnë, ideja për të futur Joselun në lojë kundër Bayernit nuk ishte e Ancelottit

Spikeri thirri emrin e Mbappes në stadium, tifozët e PSG-së me veprim që pak kush e ka pritur

"Do të jem tifozi më i madh i Tottenhamit ndonjëherë" - Kai Havertz me deklaratë sensacionale pas fitores së Arsenalit ndaj Man united