LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Arsenal 2-0 Brighton, paraqitjen e mirë e Xhakës

Notat e lojtarëve: Arsenal 2-0 Brighton, paraqitjen e mirë e Xhakës
(Foto: Arsenal.com)

Me gjithë fitoren ndaj Brighton & Hove Albion në Emriates Stadium, Arsenali ka mbetur jashtë zonës evropiane.

Reklama

Rivali lokal, Tottenham Hotspur, arriti fitore në udhëtim ndaj Leicester Cityt dhe në këtë mënyrë zuri një vend të Ligën e Evropës.

Topçinjtë bënë paraqitje më të mirë, prandaj kanë marrë notë mestarë të përgjithshme më të lartë se skuadra mysafire.

Arsenali fiton ndaj Brightonit, por mbetet jashtë Ligës së Evropës
Lexo po ashtu Arsenali fiton ndaj Brightonit, por mbetet jashtë Ligës së Evropës

Nota më e lartë ka shkuar për golashënuesin e dyfishtë, Nicolas Pepe, mirëpo edhe Granit Xhaka ka marrë notë mjaft solide.

SofaScore ka bërë vlerësimin e lojtarëve të të dyja skuadrave në përballjen Arsenal-Brighton. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori