LAJMI I FUNDIT:

Arsenali fiton ndaj Brightonit, por mbetet jashtë Ligës së Evropës

Arsenali fiton ndaj Brightonit, por mbetet jashtë Ligës së Evropës
(Foto: Twitter/Arsenal)

Arsenali ka regjistruar fitore komode (2-0) përballë Brighton & Hove Albion në ndeshjen e fundit sezonale të Ligës Premier.

Reklama

Në sfidën e zhvilluar në Emirates Stadium, gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Topçinjtë realizuan dy herë në fraksionin e dytë të lojës.

Me të filluar fraksioni i dytë (49’), Nicolas Pepe pranoi një asistim nga Calum Chambers dhe realizoi.

(Foto: Twitter/Arsenal)

Pas një ore lojë, Nicolas Pepe shënoi edhe golin e dytë personal falë asistimit nga Martin Oedegaard duke vendosur edhe rezultatin përfundimtar.

Përkundër kësaj fitoreje, Arsenali ka mbetur në vend të tetë – jashtë zonës evropiane, duke qenë se Tottenham Hotspur fitoi ndaj Leicester Cityt (4-2) dhe siguroi një vend në Ligën e Evropës.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Brightoni e ka mbyllur sezonin në vend të 16-të në renditje me 41 pikë të arkëtuara. /Telegrafi/

(Foto: Twitter/Arsenal)

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori