Rep-artisti i njohur, Noizy, ka filluar që të thyej barrierat e tregut muzikor shqiptar.

Pas një dueti të realizuar javë më parë, tashmë reperi është bërë pjesë edhe e një bashkëpunimi ndërkombëtar.

Bëhet fjalë për këngën “Bando Diaries”, që erdhi si ripërpunim i këngës së reperit anglez, Dutchavelli.

Një gjë e tillë është bërë e ditur përmes rrjetit social Instagram, teksa Noizy ka ndarë disa sekuenca nga dueti.

Përpos artistit shqiptar, në këtë projekt morën pjesë edhe disa të tjerë sikurse, OneFour, Kekra dhe Divine.

View this post on Instagram

BANDO DARIES REMIX OUT NOW Link in Bio 😈😈😈 @

A post shared by NOIZY OTR (@noizy) on Sep 20, 2020 at 11:11am PDT

E lansuar orë më parë, kënga që bashkoi reperë të ndryshëm ka arritur të grumbullojë mijëra klikime në platformën YouTube. /Telegrafi/