Kur shihni pamjet e vjetra, gjithmonë mund të ndjeni një ajër historik.

Çdo fotografi e vjetër ka një histori pas saj: një histori dashurie, jete, famë, lumturie apo shprese.

Shtatë femrat e famshme dhe të bukura që dikur ishin meshkuj (Foto) Shtatë femrat e famshme dhe të bukura që dikur ishin meshkuj (Foto)

Bright Side përmblodhi një sërë fotografish të rralla të të famshmëve që kemi bast që ju nuk i keni parë më parë.

Ato mund t’ju bëjnë të ndiheni nostalgjikë ose pak të trishtuar. Disa do t’ju bëjnë të buzëqeshni dhe dëshironi të kaloni më shumë kohë duke shijuar çdo foto.

27. Jacques Charrier dhe Brigitte Bardot, 1968

Жак Шарье и Брижит Бардо, 1968 год.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Oct 5, 2017 at 12:30pm PDT

26. Michael Jackson dhe Madonna duke ndjekur mbrëmjen e ndarjes së çmimeve “Oscar”, 1991

Майкл Джексон и Мадонна во время Оскара 1991-го года.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Sep 11, 2017 at 8:49am PDT

Reklama

25. Sophia Loren dhe djali i saj i porsalindur Carlo Ponti Jr, 4 janar 1969

24. Marlon Brando, 1949

Марлон Брандо. 1949 год.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Oct 2, 2017 at 6:02am PDT

23. Marlon Brando para dhe pas grimcimit për rolin e tij në “The Godfather (1972)”. Artisti i kozmetikës është Dik Smith.

Reklama

22. Demi Moore, 1982

21. John Travolta në grupin e “Grease”, 1977

Джон Траволта ждет пятницу (на съемках фильма Бриолин), 1977 г.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Sep 15, 2017 at 3:49am PDT

20. Monica Bellucci, vitet 1990

Моника Беллуччи, 1990-е года.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Oct 15, 2017 at 4:56am PDT

19. Marilyn Monroe fotografuar nga Gene Lester, 1956

Embed from Getty Images

18. I riu Charlie Chaplin

Молодой Чарли Чаплин

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Sep 21, 2017 at 7:54am PDT

17. Ernest Hemingway duke darkuar me një mace, 1950

Эрнест Хемингуэй ужинает с котом, 1950-е.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Oct 11, 2017 at 11:41am PDT

16. Mbreti i Rock’n’Roll, Elvis Presley, dhe gruaja e tij, Priscilla, 1960

Король рок-н-ролла певец Элвис Пресли и его жена Присцилла. США. 1960-е годы.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Sep 5, 2017 at 12:21am PDT

15. Paul McCartney dhe Michael Jackson, 1980

Пол Маккартни и Майкл Джексон, 1980 год.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Sep 8, 2017 at 11:02pm PDT

Reklama

14. Anthony Hopkins me macen e tij

Энтони Хопкинс.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Aug 28, 2017 at 9:14am PDT

13. Johnny Depp dhe Salma Hayek, 1995

Джонни Депп и Сальма Хайек, 1995 год.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Aug 27, 2017 at 10:44am PDT

12. Brigitte Bardot, 1962

Брижит Бардо курит в бикини, 1962 год.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Aug 16, 2017 at 8:50am PDT

11. Brigitte Bardot, 1959

10. John Lennon në grupin e “How I Won the War”, 1966

Джон Леннон, 1966 год

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Aug 25, 2017 at 5:29am PDT

9. Aktorja dhe modelja amerikane Sharon Tate

8. McCartneys, 1976

Семья МакКартни, 1976

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Aug 10, 2017 at 2:22am PDT

7. Claudia Schiffer, 1993

Клаудия Шиффер, 1993 год.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Sep 7, 2017 at 3:19am PDT

6. Richard Gere në grupin e Bloodbrothers, 1978

5. Richard Gere dhe Cindy Crawford në tapetin e kuq në “Oscar 1993”

Reklama

4. Cindy Crawford, 1987

Синди Кроуфорд, 1987 год.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Aug 23, 2017 at 10:29pm PDT

3. Mick Jagger në Paris, 1971

Мик Джаггер, Париж, 1971 год. Фотограф: Jean-Marie Périer.

A post shared by Фотожурнал "Время" (@vremya_one) on Aug 27, 2017 at 7:50am PDT

2. Fotografia e maturës së Matthew McConaughey

1. Donald Trump dhe ish-gruaja e tij Ivana, 1991

/Telegrafi/