Disa të famshëm duken shumë të ngjashëm me njëri-tjetrin.

Reklama

A e shpjegojmë atë si rastësi, standarde shoqërore, apo vetëm për shkak se shikuesit i duan llojet e caktuara të fytyrave?

Trembëdhjetë gabimet më qesharake që janë bërë në posterat e filmave të famshëm Trembëdhjetë gabimet më qesharake që janë bërë në posterat e filmave të famshëm

Ne nuk jemi të sigurt se cili është ai/ajo, prandaj do të donim të shqyrtonit se sa shumë të ngjashëm duken disa të famshmëm.

Bright Side ka sjell një listë me të 24 të famshmit, të cilët kanë shumë ngjashmëri mes tyre. /Telegrafi/

1. Clint Eastwood dhe Taron Egerton

2. Helen Hunt dhe Jodie Foster

3. Nina Dobrev dhe Victoria Justice

4. Steve Buscemi dhe Bill Skarsgard

Reklama

5. Courteney Cox dhe Evangeline Lilly

6. Tom Hiddleston dhe JJ Feild

7. Helena Christensen dhe Cameron Diaz

Reklama

8. Mischa Barton dhe Elijah Wood

9. McKenna Hellam dhe Ezra Miller

10. Zach Braff dhe Dax Shepard

11. Gemma Ward dhe Amanda Seyfried

12. Robert Redford dhe Brad Pitt