LAJMI I FUNDIT:

Njëzet yjet e famshëm që nuk mund të besojmë se janë lindur në të njëjtin vit

Njëzet yjet e famshëm që nuk mund të besojmë se janë lindur në të njëjtin vit

Ju ndoshta keni vënë re se njerëzit e të njëjtës moshë mund të duken krejtësisht të ndryshëm.

Reklama

Po, e dini moshën e shokëve të klasës tuaj, por mosha e njerëzve në sy të publikut mund të jetë me të vërtetë befasuese. Për shembull, a e dini se Kate Winslet dhe Angelina Jolie kanë lindur në të njëjtin vit? Hidhni një sy tek të famshmit të së njëjtës moshë dhe krahasoni ata!

Bright Side ka mbledhur 20 të famshëm që kanë lindur në të njëjtin vit dhe ishim të habitur me disa prej tyre!

19 vjece

Aktorja e re Emma Kenney u bë e famshme në sajë të rolit të saj si Debbie Gallagher në “Shameless”. Ajo është vetëm në fillim të rrugës së saj të famës.

Dhe vajza e Johnny Depp dhe Vanessa Paradis, Lily-Rose Melody Depp tashmë ka një karrierë (ajo është fytyra e muzeut ‘Chanel’ dhe ‘Karl Lagerfeld’). Ajo gjithashtu ka luajtur në disa filma.

21 vjeçe

Maisie Williams është një aktore që shumë njerëz e njohin në sajë të rolit të saj në “Game of Thrones” ku ajo portretizoi rolin e Arya Stark.

Bella Hadid është një supermodele amerikane e cila është fytyra zyrtare e “Dior” në Bulgari. Ajo është emëruar me titullin “Modelja e Vitit” dy herë.

26 vjeçe

Selena Gomez është 26 vjeçe dhe ajo ka një karrierë të suksesshme në këndim dhe aktrim. Ajo është gjithashtu një kompozitore, një sipërmarrëse, një projektuese, një modele dhe një “Ambasadore e Vullnetit të Mirë” në UNICEF.

Cara Delevingne filloi karrierën e saj në modë, por më vonë ajo u bë aktore. Filmi i fundit në të cilin luajti rolin kryesor ishte “Luc Besson”. Dhe ‘Vogue’ madje e përfshiu atë në listën e njerëzve më elegantë në industrinë e modës nën moshën 45 vjeçare.

37 vjeçe

Meghan Markle është bërë imitim i ëndrrës së çdo vajze. Ajo nuk u martua vetëm me një nga beqarët më të dëshirueshëm në botë, por ajo gjithashtu u bë një dukeshë, duke marrë dhurata të shumta dhe bekimin nga vet Mbretëresha.

Britney Spears është një idhull i viteve ’90. Përkundër të gjitha problemeve të saj të jetës, këngëtarja ka arritur të qëndrojë mjaft popullore për publikun. Tani, Britney është në një turne botëror të quajtur “Britney: Live in Concert”.

42 vjeç

Tobey Maguire është një aktor amerikan i famshëm për rolin e Peter Parker në “Spider-Man”. Shumica e njerëzve e kujtojnë atë si një djalë të ri por tashmë është 42 vjeç!

Kristian Nairn është një aktor dhe DJ i Irlandës së Veriut. Ai është i njohur për portretizimin e Hodorit në serinë e fantazisë “Game of Thrones”.

43 vjeçe

Fituesja e shumë çmimeve, Kate Winslet nuk është vetëm një nga aktoret më të talentuara në botë, por edhe një person i mrekullueshëm. Ajo mbështet disa organizata bamirësie, ajo gjithashtu shkroi një libër për problemet e fëmijëve të autizmit dhe ka ndihmuar shumë njerëz.

Angelina Jolie është aktore, regjisore, skenariste dhe ambasadore e vullnetit të mirë. Ajo gjithashtu ka të gjitha çmimet më të rëndësishme të filmit: një ‘Oskar’, 3 ‘Golden Globes’, dhe 2 ‘Screen Actors Guild Awards’.

49 vjeçe

Është e vështirë të mendosh për ndonjë gjë në të cilën Jennifer Lopez nuk do të kishte sukses: ajo është një aktore, një këngëtare, një balerinë, një projektuese, një producente dhe një sipërmarrëse. Jennifer është një nga aktoret më të paguara të Hollywoodit dhe disa njerëz e konsiderojnë atë personin me ndikim më të madh spanjoll në botë.

Cate Blanchett ka shumë çmime prestigjioze të filmave. Fansat e filmit duan rolin e saj të Elizabetës në “Epoka e Artë”. Dhe fansat e njohin atë si Galadriel nga filmat “The Lord of the Rings”.

63 vjeç

Bruce Willis është i famshëm për rolet e tij në “Die Hard” dhe “The Fifth Element” dhe si solisti kryesor në grupin “The Accelerators”.

Përkundër faktit se Brendan Gleeson filloi karrierën e tij të filmit relativisht vonë (në moshën 34-vjeçare), Gleeson u bë i famshëm në mbarë botën pas filmit “In Bruges” dhe u nominua për “Çmimin Evropian të Filmit” për rolin e tij në ‘Kalvar’.

72 vjeç

Në vitin 2011, Sylvester Stallone u fut në Sallën Ndërkombëtare të “Boxing Hall of Fame” për kontributin e tij në serinë e filmave ‘Rocky’. Dhe në vitin 2016, presidenti i ardhshëm i ShBA, Donald Trump, i ofroi Stallonit rolin e kreut të Fondacionit Kombëtar për Artet, por Stallone e ktheu ofertën poshtë.

Donald Trump është presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Para se të bëhej politikan, ai është një biznesmen dhe ishte pjesëmarrës në filma dhe seri televizive. Trump është personi më i pasur që është bërë president dhe presidenti i parë i cili nuk kishte pasur ndonjë punë qeveritare para se të zgjidhej si i tillë.

78 vjeç

Është e vështirë të besohet, por Al Pacino është 78 vjeç! Shumë njerëz e kujtojnë atë si të ri falë rolit të Michael Corleone. “Scarface” dhe “Scent of a Woman” u bënë filmat që do t’i jepnin atij famën e përhershme.

Patrick Stewart është i famshëm për rolin e tij të Profesorit X në “X-Men”. Por shumicën e kohës, ai luan në teatër. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Magazina
Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Georgina Rodriguez shfaqet atraktive dhe plot stil teksa shoqëron Cristiano Ronaldon në eventin në Madrid

Georgina Rodriguez shfaqet atraktive dhe plot stil teksa shoqëron Cristiano Ronaldon në eventin në Madrid

Magazina
Kalo në kategori