LAJMI I FUNDIT:

Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin – Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin – Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Manjati i famshëm indian, Mukesh Ambani po e marton djalin e tij.

Kreu i konglomeratit indian Reliance dhe njeriu më i pasur në Indi, me një pasuri neto prej 114 miliardë dollarësh sipas Forbes, po përgatit një ceremoni të madhe për djalin dhe nusen e tij.


Anant Ambani (28 vjeç) po martohet me të dashurën e tij prej shumë vitesh Radhika Merchant (29 vjeçe). Ceremonia para dasmës do të zgjasë tri ditë, duke filluar nga kjo e premte, edhe pse dasma zyrtare nuk do të bëhet deri në korrik. Nuk dihen ende informacione për dasmën.

Foto: Instagram

Rihanna do të këndojë në dasmën e tyre dhe tashmë ka mbërritur në Indi. Së bashku me super yllin e zhanreve Pop dhe R&B, në festë do të performojë edhe magjistari amerikan David Blaine dhe në kompleksin e tempullit do të mbahen ceremoni tradicionale.

Në festën e Anantit para dasmës ka të ngjarë të marrin pjesë Bill Gates, miliarderët indianë Gautam Adani dhe Kumar Mangalam Birla, si dhe shumë lojtarë të kriketit dhe yje të filmit Bollywood si: Shah Rukh Khan dhe Salman Khan… Drejtori ekzekutiv i Disney Bob Iger gjithashtu ka të ngjarë të marr pjesë.

Foto: Instagram

Të ftuarit e festës do të shijojnë 500 pjata të dizajnuara nga rreth 100 shefa kuzhine. Kodi i veshjes është titulluar “ethet e xhunglës” dhe të ftuarit këshillohen të veshin veshje me printe kafshësh ose këmisha Havai.

Gjashtë vite më parë, Mukesh Ambani i bëri një dasmë ekstravagante vajzës së tij Isha. Beyonce këndoi për të dhe pritja u organizua në liqenin Como të Italisë, por edhe më vonë në Mumbai dhe Rajasthan. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Më shumë nuk ka vend" - Xhensila Myrtezaj dërgon mesazh për Bes Kallakun në fotografinë me dy fëmijët e saj

Magazina
Iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale, Dea Mishel tregon gjendjen përmes një fotografie

Iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale, Dea Mishel tregon gjendjen përmes një fotografie

Magazina

"Prindërit e Bardhit nuk duan bërllogun që lanë të tjerët, nuk je e denjë" - Sara Gjordeni me përgjigje epike për ndjekësin

Magazina
“Besi dhe Xhensila kanë pasuri të jashtëzakonshme, po ndahen për ta fshehur, Ilir Meta përfshihet këtu”, avokati i njohur befason me deklaratën

“Besi dhe Xhensila kanë pasuri të jashtëzakonshme, po ndahen për ta fshehur, Ilir Meta përfshihet këtu”, avokati i njohur befason me deklaratën

Magazina
Meritoni kërkon nominim kokë më kokë me Heidin, reagon ashpër Romeo

Meritoni kërkon nominim kokë më kokë me Heidin, reagon ashpër Romeo

Magazina
Spekulime për shtatzëni: Bora Zemani me duar në bark u përgjigjet komentuesve

Spekulime për shtatzëni: Bora Zemani me duar në bark u përgjigjet komentuesve

Magazina
Kalo në kategori