LAJMI I FUNDIT:

Një tjetër lojtar amerikan pritet ti bashkohet Milanit

Një tjetër lojtar amerikan pritet ti bashkohet Milanit
Reklama

Milani është duke planifikuar nënshkrimin me një tjetër lojtari nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më saktësisht me Giovanni Reynan.

Siç raportojnë mediat nga Spanja, Milan janë duke vlerësuar mundësinë e forcimit të fazës ofanzive në afatin kalimtar të Janarit, pas një starti të dobët në Serie A dhe trajneri Stefano Pioli tashmë ka dhënë dritën e gjelbër për kompletimin e transferimit.


Rossonerët janë të pozicionuar në vendin e dytë në elitën e futbollit italian, por së fundmi pësuan me rezultat të thellë 5-1 ndaj rivalit të qytetit Interit, dhe më pas vazhduan me paraqitje jo bindëse ndaj Newcastle në Ligën e Kampionëve dhe në ligë ndaj Hellas Veronas.

Reyna ka mbetur jashtë fushës për shkak të një lëndimi që nga muaji qershor dhe ende nuk është paraqitur me Dortmundin në këtë edicion të ri të garave.

Ai, sidoqoftë, ishte në bankën rezervë dy herë gjatë dy ndeshjeve të fundit të Dortmundit dhe mund të marrë minutat e para këtë sezon të premten në ndeshjen e radhës të klubit gjerman.

Cassano: Leao më kujton Martialin, Milani nuk ka kampionë
Lexo po ashtu Cassano: Leao më kujton Martialin, Milani nuk ka kampionë

Reyna do të bëhej lojtari i tretë nga SHBA-të që i bashkohet Milanit, teksa Christian Pulisic dhe Yunus Musah iu bashkuan kuqezinjëve gjatë afatit kalimtar veror./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori