Cristiano Ronaldo ka kompletuar transferimin te Juventusi nga Real Madridi.

Transferimi i portugezit është llogarit si sensacion, ndërsa për kampionatin italian Serie A është vlerësuar si transferimi i shekullit.

Kampioni në fuqi i Italisë, Juventus ka prezantuar portugezin dhe foto e prezantimit të tij u shpërnda jashtëzakonisht shumë në rrjetet sociale.

Cristiano Ronaldo u zyrtarizua në këtë mënyrë te Juventusi

Por gjatë ditës së sotme një tjetër Ronaldo ka mbërritur në Serie A.

Është klubi i Sampdorias që ka transferuar mesfushorin Guinea me pasaportë angleze, Ronaldo Vieira.

Klubi bardh e kaltër ka bërë zyrtare Ronaldo Vieiran në të njëjtën mënyrë si Juventusi Cristiano Ronaldon.

“Lajmi i fundit! Ronaldo është zyrtarisht një lojtar i Sampdorias”, shkruhej në njoftimin e klubit në Twitter.

Kaq ka mjaftuar që foto nga zyrtarizimi i Sampdorias të bëjë xhiron e botës në rrjetet sociale.

Sampdoria e transferoi Ronaldo Vieiran nga Leeds United për 6,5 milionë euro. /Telegrafi/