LAJMI I FUNDIT:

Me një organizim fantastik përfundon ‘Final 8 Kupa e Kosovës’ edicioni Agim Lluka – Trepça fiton për herë të pestë trofeun e çmueshëm

Me një organizim fantastik përfundon ‘Final 8 Kupa e Kosovës’ edicioni Agim Lluka – Trepça fiton për herë të pestë trofeun e çmueshëm

Në një organizim fantastik nga KB PEja, ka përfunduar Final 8 Kupa e Kosovës në basketboll.

Ka qenë një edicion special në nder të ish-themeluesit të KB Pejës, të ndjerit Agim Lluka.

Në finalen e madhe të zhvilluar në ‘Karagaç’ në një organizim fantastik, KB Trepça ka shënuar fitore rezultat 76:62.

Ishte një atmosferë fantastike në Pejë, me palestrën ‘Karagaçi’ që thuajse ishte e stërmbushur nga adhuruesit e basketbollit kosovar.

Drilon Hajrizi ka qenë më i mirë në këtë takim për Trepçën me 24 pikë e 12 kërcime.

Ndërkohë basketbollisti amerikan Andrew Gordon shtoi 21 pikë dhe 10 kërcime, derisa Amin Hot shtoi 15 pikë të tjera.

Tek skuadra prizrenase u dallua Julien Lewis që shtoi 16 pikë.

‘Minatorët’ arritën ta fitonin këtë trofe për herë të parë pas 10 viteve, derisa për ta ishte hera e pestë që e fitojnë Kupën e Kosovës.

Trepça suksesin e njëjtë e kishte arritur edhe në edicionet 1992/93, 1999/00, 2003/04 dhe 2011/12.

Vlen të theksohet se MVP i këtij edicioni në Final 8 Kupën e Kosovës është shpallur Drilon Hajrizi.

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori