LAJMI I FUNDIT:

Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Mihaela Noroc, një fotografe nga Rumania, ka gjashtë vjet që udhëton në botë në ndjekje të mësimit për kulturat e tjera.

Reklama

Me këtë në mendje, ajo ka krijuar një projekt të quajtur ‘Atlas i Bukurisë’, përmes të cilit zbulon “bukurinë e pa vënë re që lulëzon në çdo grua”.

Fotografitë e Norocit shfaqin shkëlqyeshëm bukurinë e jashtme dhe të brendshme të këtyre grave, pavarësisht nga mosha, raca apo kombësia e tyre.

Bright Side sjell disa nga fotografitë e realizuara nga Noroc:

Nepal

Marok

Islandë

Iran

Guatemala

Etiopi

Itali

Moldavi

Indonezi

Arabia Saudite

Peru

Tibet

Kubë

Afganistan

Guatemala


Franca

Taxhikistan

Indi

Etiopi

Norvegji

Qipro

Brazil

Kirgistan

Iran

Spanjë

Shtetet e Bashkuara

Itali

Mianmar

Mongoli

Greqi

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Femra
Hailey Bieber ndjek trendin ‘no pants’: Dalja pa pantallona në Paris e vuri në qendër të vëmendjes

Hailey Bieber ndjek trendin ‘no pants’: Dalja pa pantallona në Paris e vuri në qendër të vëmendjes

Femra
Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Këshilla dhe arsye
Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Moda
Pesë shenja që nuk duhet t’i injoroni kur fëmija juaj kollitet dhe të kërkoni ndihmë mjekësore

Pesë shenja që nuk duhet t’i injoroni kur fëmija juaj kollitet dhe të kërkoni ndihmë mjekësore

Këshilla për prindër
Kalo në kategori