LAJMI I FUNDIT:

Indi

299 Artikuj

Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Këshilla Lifestyle
Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Çfarë të vizitosh
Shefi i ushtrisë në Indi dhe 12 persona të tjerë humbin jetën pas përplasjes së helikopterit

Shefi i ushtrisë në Indi dhe 12 persona të tjerë humbin jetën pas përplasjes së helikopterit

Azia
Në njërën dorë vajzën e vogël, me tjetrën po fliste në telefon – momenti kur gruaja bie frikshëm në një gropë në Indi

Në njërën dorë vajzën e vogël, me tjetrën po fliste në telefon – momenti kur gruaja bie frikshëm në një gropë në Indi

Dështime
Indiani Mukesh Ambani i bashkohet klubit të ‘100 miliardë dollarëve’ – pjesë me Jeff Bezos, Elon Musk dhe Bill Gates

Indiani Mukesh Ambani i bashkohet klubit të ‘100 miliardë dollarëve’ – pjesë me Jeff Bezos, Elon Musk dhe Bill Gates

Botë
Japonia, vendi më i shtrenjtë për të dërguar punëtorë jashtë shtetit

Japonia, vendi më i shtrenjtë për të dërguar punëtorë jashtë shtetit

Botë
MasterCard nuk do të lëshojë më kartela në Indi, akuzohet për shkeljen e të dhënave

MasterCard nuk do të lëshojë më kartela në Indi, akuzohet për shkeljen e të dhënave

Botë
Fëmija bie në rrugë nga lëvizja e makinës në Indi, ngritët dhe vrapon drejt menjëherë pas saj

Fëmija bie në rrugë nga lëvizja e makinës në Indi, ngritët dhe vrapon drejt menjëherë pas saj

Fun Lajme
Policja në Indi kontrollon trafikun me foshnjën në krahë – pamjet bëhen virale, komentet janë të ndryshme

Policja në Indi kontrollon trafikun me foshnjën në krahë – pamjet bëhen virale, komentet janë të ndryshme

Fun Lajme
India propozon ligj për të ndaluar kriptovalutat

India propozon ligj për të ndaluar kriptovalutat

Lajme Teknologji
Në fotografi: Si duket mëmësia në vende të ndryshme të botës

Në fotografi: Si duket mëmësia në vende të ndryshme të botës

Lifestyle
Varësia nga PUBG, për shkak të ndalimit të kësaj loje, një i ri në Bengali bëri vetëvrasje

Varësia nga PUBG, për shkak të ndalimit të kësaj loje, një i ri në Bengali bëri vetëvrasje

Lojëra
Zjarr në objektin ku po trajtoheshin pacientët me coronavirus në Indi, vdesin 10 prej tyre

Zjarr në objektin ku po trajtoheshin pacientët me coronavirus në Indi, vdesin 10 prej tyre

Nga Bota
iPhone 11 tani prodhohet në Indi, SHBA nuk do të varet më nga Kina

iPhone 11 tani prodhohet në Indi, SHBA nuk do të varet më nga Kina

Mobile
Numri i të prekurve nga COVID-19 në botë rritet në mbi 16 milionë

Numri i të prekurve nga COVID-19 në botë rritet në mbi 16 milionë

Nga Bota
Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Bukuri dhe Kujdes
Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Nga Bota
Ky SUV elektrik kushton vetëm 16 mijë euro

Ky SUV elektrik kushton vetëm 16 mijë euro

Auto Lajme
Blen një Volkswagen Polo të re dhe pas disa metrave përfundon i rrokullisur

Blen një Volkswagen Polo të re dhe pas disa metrave përfundon i rrokullisur

Auto Fun
Djali që zotëron 2,371 telefona celularë

Djali që zotëron 2,371 telefona celularë

Interesante
Shtatë mrekullitë arkitekturale të cilat bota nuk i njeh!

Shtatë mrekullitë arkitekturale të cilat bota nuk i njeh!

Udhëpërshkrime
Me besimin se do t’i japë fund pandemisë, prifti i dehur indian vrau një burrë që e kishte parë në ëndërr

Me besimin se do t’i japë fund pandemisë, prifti i dehur indian vrau një burrë që e kishte parë në ëndërr

Nga Bota
Shpëtohet fëmija i porsalindur që ishte futur nën dhe në Indi, u pa derisa e kishte vetëm një këmbë përjashta

Shpëtohet fëmija i porsalindur që ishte futur nën dhe në Indi, u pa derisa e kishte vetëm një këmbë përjashta

Nga Bota
India dhe Bangladeshi mund të goditen nga një ciklon i fuqishëm

India dhe Bangladeshi mund të goditen nga një ciklon i fuqishëm

Nga Bota