LAJMI I FUNDIT:

Islandë

19 Artikuj

Osmani në vizitë pune në Islandë, Presidenca thotë se është vizita e parë një presidenti të Kosovës

Osmani në vizitë pune në Islandë, Presidenca thotë se është vizita e parë një presidenti të Kosovës

Kosovë
Për gjashtë muaj nuk ka të ndalur shpërthimi i vullkanit në Islandë, po konsiderohet më i gjati në 50 vitet e fundit

Për gjashtë muaj nuk ka të ndalur shpërthimi i vullkanit në Islandë, po konsiderohet më i gjati në 50 vitet e fundit

Evropa
Java e punës me 4 ditë në Islandë po konsiderohet ‘një sukses i jashtëzakonshëm’

Java e punës me 4 ditë në Islandë po konsiderohet ‘një sukses i jashtëzakonshëm’

Botë
Në fotografi: Si duket mëmësia në vende të ndryshme të botës

Në fotografi: Si duket mëmësia në vende të ndryshme të botës

Lifestyle
Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Bukuri dhe Kujdes
Islanda e ka testuar për coronavirus çdo të dhjetin banor, gjysma e të sëmurëve nuk e kanë asnjë simptomë të sëmundjes

Islanda e ka testuar për coronavirus çdo të dhjetin banor, gjysma e të sëmurëve nuk e kanë asnjë simptomë të sëmundjes

Nga Bota
Ivanka Trump për presidente: Shanset janë më të mëdha se që mund të mendoni

Ivanka Trump për presidente: Shanset janë më të mëdha se që mund të mendoni

Nga Bota
“Xhevahirtë e Tokës”, ngjyrat mahnitëse në muret e vullkanit të fjetur (Foto)

“Xhevahirtë e Tokës”, ngjyrat mahnitëse në muret e vullkanit të fjetur (Foto)

Interesante
Poston video duke plaçkitur, kërkon sugjerime ku të kryejë vjedhjen e radhës (Video)

Poston video duke plaçkitur, kërkon sugjerime ku të kryejë vjedhjen e radhës (Video)

Dështime
Minierat e Bitcoin në Islandë do të përdorin më shumë energji sa e gjithë popullsia e saj

Minierat e Bitcoin në Islandë do të përdorin më shumë energji sa e gjithë popullsia e saj

Financa
600 pajisje për miniera të Bitcoin të vjedhura nga islandezët dyshohen të jenë në Kinë

600 pajisje për miniera të Bitcoin të vjedhura nga islandezët dyshohen të jenë në Kinë

Financa
Islandë, vidhen në 600 pajisje për miniera të kriptovalutave

Islandë, vidhen në 600 pajisje për miniera të kriptovalutave

Financa
Kali dukej sikur qeshte, momenti kapet nga fotografi amator (Foto)

Kali dukej sikur qeshte, momenti kapet nga fotografi amator (Foto)

Fun Lajme
Vendkalimet me zebra tredimensionale, për të rritur nivelin e sigurisë (Video)

Vendkalimet me zebra tredimensionale, për të rritur nivelin e sigurisë (Video)

Auto Fun
Fillon shërbimi parë i dërgimit të ushqimit përmes dronëve (Video)

Fillon shërbimi parë i dërgimit të ushqimit përmes dronëve (Video)

Interesante
Përshtatja e veturave të zakonshme, për terrene të vështira (Foto)

Përshtatja e veturave të zakonshme, për terrene të vështira (Foto)

Auto Fun
Makinën Ford Focus RS e përdor për ta pastruar borën (Video)

Makinën Ford Focus RS e përdor për ta pastruar borën (Video)

Ngjarje
Zhdukja dhe vrasja e 20-vjeçares në Islandë, tronditet i gjithë vendi nga ngjarja e rrallë (Foto)

Zhdukja dhe vrasja e 20-vjeçares në Islandë, tronditet i gjithë vendi nga ngjarja e rrallë (Foto)

Nga Bota
Shkupjani tenton të vetvritet në kampin e Islandës, nuk dëshiron të kthehet në Maqedoni

Shkupjani tenton të vetvritet në kampin e Islandës, nuk dëshiron të kthehet në Maqedoni

Bashkim Iljazi