LAJMI I FUNDIT:

Vendkalimet me zebra tredimensionale, për të rritur nivelin e sigurisë (Video)

Vendkalimet me zebra tredimensionale, për të rritur nivelin e sigurisë (Video)

Zebrat tredimensionale në një qytezë të Islandës, po pëlqehen dhe pritet që të përdoren edhe në vendkalimet tjera.

Reklama

Të ilustruara në këtë formë, ato shfaqen më të dukshme para shoferëve, transmeton Telegrafi.

Në këtë mënyrë, makinat do të frenojnë para tyre, duke rritur nivelin e sigurisë për kalimtarët që ndodhen në rrugë. /Telegrafi/