LAJMI I FUNDIT:

Fillon shërbimi parë i dërgimit të ushqimit përmes dronëve (Video)

Fillon shërbimi parë i dërgimit të ushqimit përmes dronëve (Video)

Flyterex është kompania nga Reikjaviku i Islandës, që ka filluar shërbimin e parë të dërgimit të ushqimit me dron nëpër shtëpi të klientëve.

Reklama

Terreni i vështirë i kryeqytetit ka bërë që dërgesat me veturë të zgjasin deri në 25 minuta, por përmes këtyre fluturakeve, gjithçka përfundon brenda vetëm katër minutave, transmeton Telegrafi.

Dronët mund të bartin nga tre kilogramë, teksa udhëtojnë pa ndërprerje për dhjetë kilometra.

Pajisjet që lëvizin nga energjia elektrike, janë të përshtatshme të ndalojnë në të gjitha hapësirat, varësisht se ku ndodhet klienti.

Deri më tani kompania mbulon një pjesë të madhe të hapësirave të banimit, ndërsa po punohet që të shtohet numri i dronëve që komandohen nga e njëjta bazë në të njëjtën kohë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Askush nuk e pret posterin si ky qen

Askush nuk e pret posterin si ky qen

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

Fun
Kalo në kategori