LAJMI I FUNDIT:

Greqi

565 Artikuj

Të dielën në Selanik do të mbahet mesha hyjnore e parë në gjuhën shqipe

Të dielën në Selanik do të mbahet mesha hyjnore e parë në gjuhën shqipe

Shqipëri
Deklarata e fortë: 64 shqiptarë kanë vdekur nga dhuna në burgjet greke

Deklarata e fortë: 64 shqiptarë kanë vdekur nga dhuna në burgjet greke

Shqipëri
Gërvalla dhe Dendias flasin për procesin e normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Gërvalla dhe Dendias flasin për procesin e normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Kosovë
Xhaçka: Gjashtë shqiptarë vdiqën në aksidentin e trenave në Greqi

Xhaçka: Gjashtë shqiptarë vdiqën në aksidentin e trenave në Greqi

Shqipëri
Katër shqiptarë në mesin e viktimave të aksidentit me trena në Greqi

Katër shqiptarë në mesin e viktimave të aksidentit me trena në Greqi

Shqipëri
Varrosen viktimat e para të aksidentit hekurudhor në Greqi, mes tyre tre shqiptarë

Varrosen viktimat e para të aksidentit hekurudhor në Greqi, mes tyre tre shqiptarë

Shqipëri
Shqipëria shpall ditë zie të dielën për të nderuar viktimat e aksidentit tragjik në Greqi

Shqipëria shpall ditë zie të dielën për të nderuar viktimat e aksidentit tragjik në Greqi

Shqipëri
Dyshohet për katër shqiptarë të vdekur nga përplasja e trenave në Greqi

Dyshohet për katër shqiptarë të vdekur nga përplasja e trenave në Greqi

Shqipëri
Shpresat e familjes shuhen, studentja shqiptare e zhdukur në aksidentin në Greqi nuk gjendet

Shpresat e familjes shuhen, studentja shqiptare e zhdukur në aksidentin në Greqi nuk gjendet

Shqipëri
Shqiptarja e plagosur në aksidentin e trenave në Greqi, flet xhaxhai: Në një moment komunikimi u ndërpre

Shqiptarja e plagosur në aksidentin e trenave në Greqi, flet xhaxhai: Në një moment komunikimi u ndërpre

Shqipëri
Përplasja e trenave në Greqi, reagojnë krerët e shtetit në Shqipëri

Përplasja e trenave në Greqi, reagojnë krerët e shtetit në Shqipëri

Shqipëri
“Qetësohuni djema”- fjalët e fundit të shqiptarit që u vra nga plumbi qorr në lokal

“Qetësohuni djema”- fjalët e fundit të shqiptarit që u vra nga plumbi qorr në lokal

Shqipëri
‘U përleshën 10 minuta’, ish-e dashura e shqiptarit rrëfen vrasjen e tij në Mykonos

‘U përleshën 10 minuta’, ish-e dashura e shqiptarit rrëfen vrasjen e tij në Mykonos

Shqipëri
Ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapen dy shqiptarë në Greqi dhe Çeki

Ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapen dy shqiptarë në Greqi dhe Çeki

Shqipëri
Shqiptari vrau të dashurën bashkëkombëse në Greqi: “E bëra nga xhelozia”

Shqiptari vrau të dashurën bashkëkombëse në Greqi: “E bëra nga xhelozia”

Shqipëri
Greqia po ua merr punëtorët Shqipërisë

Greqia po ua merr punëtorët Shqipërisë

Shqipëri
Tatuazhi e tradhtoi, si u identifikua shqiptari që përdhunoi një 34-vjeçare dhe ngacmoi seksualisht një 24 vjeçare në Greqi

Tatuazhi e tradhtoi, si u identifikua shqiptari që përdhunoi një 34-vjeçare dhe ngacmoi seksualisht një 24 vjeçare në Greqi

Shqipëri
I dënuar me burgim përjetë, arratiset shqiptari nga qelia në Greqi

I dënuar me burgim përjetë, arratiset shqiptari nga qelia në Greqi

Shqipëri
Greqia: 61% e të huajve të rregullt në vend janë shqiptarë

Greqia: 61% e të huajve të rregullt në vend janë shqiptarë

Shqipëri
Oficerja qëllon me armë zjarri 30-vjeçarin shqiptar në Athinë

Oficerja qëllon me armë zjarri 30-vjeçarin shqiptar në Athinë

Shqipëri
Kosova e Greqia së shpejti me marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi

Kosova e Greqia së shpejti me marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi

Shëndetësi
Hakerat nxjerrin informacione sekrete, zbulohet e-maili për sulm të mundshëm në ambasadën shqiptare në Athinë

Hakerat nxjerrin informacione sekrete, zbulohet e-maili për sulm të mundshëm në ambasadën shqiptare në Athinë

Shqipëri
Shqipëria nis negociatat me Greqinë për njohjen e pensioneve

Shqipëria nis negociatat me Greqinë për njohjen e pensioneve

Shqipëri
Bie nga muret e kalasë së Gjirokastrës, përfundon në spital 39-vjeçari nga Greqia

Bie nga muret e kalasë së Gjirokastrës, përfundon në spital 39-vjeçari nga Greqia

Shqipëri