LAJMI I FUNDIT:

“Një autobus plot prostituta në zhveshtore”, Berlusconi me një premtim të pazakontë për lojtarët e klubit të tij

“Një autobus plot prostituta në zhveshtore”, Berlusconi me një premtim të pazakontë për lojtarët e klubit të tij

Pronari i klubi AC Monza, Silvio Berlusconi, 86-vjeçar, u bëri një premtim të diskutueshëm lojtarëve të tij në darkën e Krishtlindjeve të ekipit të Serie A.

Reklama

Rezultatet në fushë dhe evolucioni i performancës që kur Raffaele Palladino mori drejtimin e ka kthyer skuadrën, e cila është nëntë pikë mbi zonën e rënies nga kategoria ka rritur apetitet e klubit.

Ose kështu kuptohet pas fjalimit të darkës së Krishtlindjeve të ekipit, ku primare nuk është më shpëtimi pas rikthimit në Serie A këtë sezon.

Kontroversi Berlusconi goditi edhe një herë me një premtim të pazakontë

Berlusconi mori mikrofonin, lavdëroi punën e trajnerit të tij, të cilin e promovoi nga ekipi U19 pas shkarkimit të Giovanni Stroppa në shtator dhe nuk kishte asnjë shqetësim për të nisur një premtim të turpshëm.

86-vjeçari shkaktoi të qeshura të shumta nga publiku i pranishëm, duke përfshirë të dashurën e tij, e cila ulte kokën teksa Berlusconi premtonte.

“Ne kemi gjetur një trajner të mirë, të sjellshëm dhe të aftë për të stimuluar djemtë tanë”, ka thënë fillimisht Berlusconi.

“Unë gjithashtu u kam dhënë lojtarëve motivim shtesë dhe u kam thënë atyre se nëse mposhtim Milanin ose Juventusin, unë do t’u dërgoj atyre një ‘autobus plot me prostitutat në zhveshtore”, përfundoi 86-vjeçari kontrovers. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori