LAJMI I FUNDIT:

Nis xhirimet filmi biografik për ikonën e muzikës Whitney Houston

Nis xhirimet filmi biografik për ikonën e muzikës Whitney Houston

Naomi Ackie u pa në xhirimet e filmit biografik të Whitney Houston, i titulluar “I Wanna Dance with Somebody” në Los Angeles të premten.

Reklama

Kjo është dita e dytë që ekipi i produksionit janë parë në setin e xhirimeve, me aktoren që “transformohej” në mënyrë magjike në këngëtaren ikonë, shkruan DailyMail.

Duke bërë një kthesë kohore në vitet 1980, aktorja britanike filmoi një skenë duke ngrënë patate të skuqura ndërsa ishte ulur në një “Porsche” kabrio e veshur me një kostum që të kujton jashtëzakonisht atë epokë.

Bukuroshja vendase britanike, 29 vjeçe, i ngjante shumë Houston-it gjatë karrierës së saj gjatë viteve 1980 dhe fillim të viteve ’90, rreth kohës kur hodhi në treg dy albumet e saj të para që sollën shtatë këngë hite, që u renditën në numrin një në top-lista.

Ylli i lindur në Britani është më i njohur për shumicën e fansave për rolin e ‘Jannah’ në “Star Wars: Episode IX The Rise of Skywalker” (2019). Pasi u zgjodh si Whitney Houston vitin e kaluar, ajo siguroi fansat se po ‘bënte punën’ e nevojshme për t’u përgatitur për rolin.

“Unë do të bëj më të mirën time sepse ajo grua – më bën të dridhura në shpinë se sa shumë do të thotë për mua, botën, gratë me ngjyrë, gratë afrikano-amerikane. Unë do të hedh gjithçka për t’u siguruar që ajo të përfaqësohet siç duhet”, tha ajo për Entertainment Tonight.

Ajo shtoi: “Unë thjesht dua të tregoj historinë e saj. Dhe mendoj se kur të jem në gjendje ta thjeshtoj deri në kaq, do të jem në gjendje të përballoj presionin”.

Whitney, e konsideruar si këngëtarja femër më e vlerësuar në histori, vdiq tragjikisht nga një mbidozë droge në moshën 48-vjeçare në vitin 2012. Shkurtin e kaluar u shënua dhjetëvjetorin e vdekjes tragjike të Hustonit.

Ylli i “Where Do Broken Hearts Go” u gjet e vdekur në një vaskë brenda një dhome hoteli në Beverly Hilton më 11 shkurt 2012.

Zyra e mjekëve të Los Angelesit konfirmoi se shkaku i vdekjes së saj ishte për shkak të mbytjes aksidentale dhe në atë kohë në trupin e saj u gjet drogë pas ekzaminimit.

Në një tjetër kthesë tragjike, vajza e Houston, Bobbi Kristina Brown, të cilën ajo e kishte me ish-burrin Bobby Brown, u gjet pa ndjenja dhe me fytyrë poshtë në një vaskë në shtëpinë e saj në Georgia në janar të vitit 2015.

Ajo u vendos në një koma të shkaktuar nga mjekësia, por në fund ajo nuk e rifitoi kurrë vetëdijen dhe vdiq korrikun e ardhshëm, më pak se gjashtë muaj më vonë.

Me shitjet prej mbi 200 milionë disqesh në mbarë botën, Houston është një nga artistet muzikore më të shitura të të gjitha kohërave dhe filmi që pritet të përshkruajë jetën e ikonës është planifikuar të publikohet në fund të vitit 2022. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
Apeli rrëzon kërkesën e Prokurorisë - Enca nuk rikthehet në burg, do të hetohet e lirë për vazot me kanabis që mbolli në vilë

Apeli rrëzon kërkesën e Prokurorisë - Enca nuk rikthehet në burg, do të hetohet e lirë për vazot me kanabis që mbolli në vilë

Magazina
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Kalo në kategori