LAJMI I FUNDIT:

Nico i premton besnikëri Barcelonës: Dua të mbetëm gjithë jetën këtu

Nico i premton besnikëri Barcelonës: Dua të mbetëm gjithë jetën këtu

Barcelona është këndellur në muajt e fundit pas një starti shumë të dobët.

Por këtë edicion për klubin katalunas kanë dalë në skenë shumë talentë si Gavi, Pedri, Nico Gonzales e të tjerë.


Njëri nga talentët e mëdhenj të Barcelonës është Nico Gonzalez, që këtë edicion ka zhvilluar 24 ndeshje me ekipin e parë, duke shënuar dy gola e duke asistuar në një tjetër.

Mesfushori qendror ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2024, por ai ka deklaruar se dëshiron të qëndrojë gjithë jetën në Camp Nou.

“Do të takohem së shpejti me drejtuesit e klubit për të diskutuar rinovimin e kontratës time. Do të doja të qëndroja këtu gjithë jetën”, tha Nico Gonzalez.

Tutje talenti i madh katalunas ka zbuluar se katër vite më parë ka refuzuar transferimin në Angli te Manchester City, pasi është një tifoz i Barcelonës.

“Në moshën 16-vjeçare refuzova një ofertë të Manchester City, pasi kam qenë gjithmonë tifoz i Barcelonës”, deklaroi Nico Gonzalez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori