Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer thuhet se ka bërë gati listën e dëshirave për t’i transferuar në afatin kalimtar veror.

Djajtë e Kuq kanë të ngjarë të përqendrojnë vëmendjen e afatit kalimtar në transferimin e një mbrojtësi të djathtë dhe një mesfushori të ri qendror pasi klubi vendosi të emërojë Ole Gunnar Solskjaer në mënyrë të përhershme si trajner.

Unitedi planifikon transferimin e treshes së talentuar angleze Unitedi planifikon transferimin e treshes së talentuar angleze

Trajneri norvegjez ka bërë përshtypje pozitive që kur mori detyrën e përkohshme nga Jose Mourinho në dhjetor, duke fituar 14 nga 19 ndeshjet e tij në krye të ekipit.

Ole Gunnar Solskjaer (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Por, për të gjitha sukseset e tij në vend dhe në Evropë, Solskjaer do të përgëzohet dhe do t’i ofrohen transferime yjesh për sezonin e ri.

Sportsmail ka përpiluar një listë me gjashtë lojtarë që e gjejnë veten në radarin e klubit për afatin kalimtar të verës.

Aaron Wan-Bissaka

Aaron Wan-Bissaka (Foto: Marc Atkins/Getty images/Guliver)

Pozita: Mbrojtës i krahut të djathtë

Çmimi: 40 milionë funte

Joao Cancelo

Joao Cancelo (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Pozita: Mbrojtës i krahut të djathtë

Çmimi: 65 milionë funte

Saul Niguez

Saul Niguez (Getty Images/Guliver)

Pozita: Mesfushor qendror  

Çmimi: 80 milionë funte

Ivan Rakitic

Ivan Rakitic (Foto: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images/Guliver)

Pozita: Mesfushor qendror   

Çmimi: 55 milionë funte

Marco Verratti

Marco Verratti (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Pozita: Mesfushor qendror

Çmimi: 90 milionë funte

Toni Kroos

Toni Kroos (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Pozita: Mesfushor qendror

Çmimi: 50 milionë funte

/Telegrafi/