Më në fund është rikthyer edhe liga italiane “Serie A” që starton në këtë fundjavë.

Përveç të rejave nga ndryshimet e trajnerëve dhe lojtarëve, në Itali kanë ndodhur tradicionalisht edhe ndryshimet në fanella.

OneFootball ka përpiluar një listë me fanellat më të mira dhe ato më të këqija që janë dizajnuar nga markat e ndryshme botërore për skuadrat e Serie A-së:

Më të këqijat

Sassuolo (Vendas dhe mysafir)

Lecce (Fanellat e treta që janë me ngjyrë blu)

Inter (Vendas)

Udinese (Vendas)

View this post on Instagram

New #HomeKit 2019/20 #Udinese #Macron

A post shared by Udinese Calcio (@udinesecalcio) on Aug 8, 2019 at 12:47pm PDT

Juventus (Vendas)

Më të mirat

Sampdoria (Vendas)

View this post on Instagram

La maglia più bella del mondo. 💙 I dettagli 2019/20.

A post shared by U.C. Sampdoria (@unionecalciosampdoria) on Jul 14, 2019 at 2:00am PDT

Fiorentina (Vendas)

Verona (Vendas)

View this post on Instagram

STORI🅰️ Collezione Gara @macron 2019/20 🔥

A post shared by Hellas Verona FC (@hellasveronafc) on Jul 9, 2019 at 9:45am PDT

Roma (Mysafir)

Lazio (Mysafir). /Telegrafi/

View this post on Instagram

How many ❤️ for our new @macron away kit?

A post shared by S.S. Lazio (@official_sslazio) on Jul 23, 2019 at 1:23pm PDT