Për Paris Saint-Germain këtë dimër, të gjitha bisedat rrethojnë Lionel Messin kur vjen puna për të siguruar nënshkrimin e një lojtari, në vend që të shtojë fytyra të reja në skuadrën në Parc des Princes.

Rinovimi i kontratës së yllit argjentinas është objektivi kryesor i drejtuesve të PSG.

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se i gjithë biznesi i transferimeve të PSG-së do të vihet në pritje.

Si një nga klubet më të pasura në botë, ata kanë fondet e mjaftueshme për të blerë pothuajse çdo lojtar në çdo kohë.

Menaxheri Christophe Galtier padyshim që ka ende disa vrima për të mbushur skuadër, dhe nëse një emër i madh vjen në dispozicion, atëherë mund të vini bast se kampionët francezë do të përfshihen në betejën për t’i nënshkruar ata.

Reklama
Reklama

Mediumi Goal.com ka përpiluar një liste me gjashtë emra yjesh të cilët mund t’i bashkohet PSG-së në afat kalimtar të janarit.

Gabriel Martinelli (Arsenal)

Milan Skriniar (Inter)

Youssoufa Moukoko (Dortmund)

Joao Felix (Atletico Madrid)

Marco Asensio (Real Madrid)

Vitor Roque (Athletico Paranaense)

/Telegrafi/