Kanë mbetur më pak se dy muaj deri në fillimin e kampionatit botëror të futbollit për kombëtaret.

Tashmë trajnerët e përfaqësueseve kanë nisur edhe të hartojnë listën dhe formacionet për botëror.

Disa prej yjeve të futbollit shkaku i lëndimeve apo perfomancave të dobëta në këtë sezon pritet të mbeten jashtë “Rusia 2018”.

Në mesin e pesë kombëtareve që llogariten si ndër favoritet mund të mos llogarisin në disa prej lojtarëve kryesor.

Brazilit, Argjentinës, Gjermanisë, Anglisë dhe Portugalisë mund t’i mungojnë disa prej lojtarëve që në të kaluarën kanë qenë kyç në sukseset e tyre.

Më poshtë kemi një listë prej lojtarëve që mund të mos paraqiten pas dy muajve në botërorin që do të zhvillohet në shtetin rus. /Telegrafi/

Brazil

Neymar

David Luiz

Danilo

Gjermania

Manuel Neuer

Mario Gotze

Marco Reus

Argjentina

Paulo Dybala

Javier Pastore

Mauro Icardi

Anglia

Gary Cahill

Daniel Sturridge

Portugalia

Pepe

Nani

Eder

Renato Sanches