LAJMI I FUNDIT:

Nga ëndrra në realitet: Vlogeri kosovar Leart Bucaliu përjetoi ‘live’ fitoren e Argjentinës në Kupën e Botës në Katar

Nga ëndrra në realitet: Vlogeri kosovar Leart Bucaliu përjetoi ‘live’ fitoren e Argjentinës në Kupën e Botës në Katar

Leart Bucaliu, një vloger i ri dhe ambicioz, gjatë viteve të fundit ka udhëtuar nëpër botë dhe ka ndarë përvojat e tij me miqtë dhe ndjekësit e vlogut të tij. Rrugëtimi i tij në finalen e Kupës së Botës në Katar 2022 ishte një ëndërr e realizuar për të, pasi ai është një tifoz i madh i futbollit dhe ka qenë gjithmonë tifoz i falktë i ekipit argjentinas.

Finalja e Kupës së Botës në Katar 2022 ishte një ngjarje e veçantë për Bucaliun, pasi ai realizoi ëndrrën e tij të fëmijërisë për të parë lojtarin e tij të preferuar, Lionel Messi, duke luajtur dhe madje duke fituar në finale. Ai udhëtoi për në Katar dhe dokumentoi të gjithë përvojën e tij në vlogun e tij, duke u dhënë ndjekësve të tij një shfaqje të shkurtër të emocioneve dhe energjisë së turneut.

Reklama

Vlog-u i Bucaliut dokumentoi udhëtimin e tij në Kupën e Botës, duke përfshirë vizitën e tij në stadiume, takimin me tifozë të tjerë të futbollit dhe përjetimin e kulturës së Katarit. Ai gjithashtu kapi energjinë dhe emocionet e ndeshjeve, duke përfshirë fitoren e Argjentinës ndaj Francës në finale.

Gjatë gjithë turneut, Bucaliu ndau mendimet dhe emocionet e tij për ndeshjet, si dhe reflektimet e tij për rëndësinë e ngjarjes për të personalisht. Ai gjithashtu intervistoi tifozë të tjerë dhe mori perspektivat e tyre për turneun.

Finalja e Kupës së Botës në Katar 2022 ishte një moment përcaktues për Bucaliun, pasi shënoi realizimin e ëndrrës së tij të fëmijërisë dhe kulmin e rrugëtimit të tij si vlogger.

Ai vazhdon të udhëtojë nëpër botë dhe të ndajë përvojat e tij me miqtë dhe ndjekësit e tij, dhe vlogu i tij është bërë një domosdoshmëri për të gjithë ata që janë të interesuar për udhëtimet, kulturën dhe futbollin.

Reklama

Vlogu i Bucaliut është një frymëzim për shumë të rinj që aspirojnë të udhëtojnë nëpër botë dhe të ndajnë përvojat e tyre me të tjerët. Udhëtimi i tij në finalen e Kupës së Botës në Katar 2022 ishte një dëshmi e pasionit të tij për udhëtimin, kulturën dhe futbollin dhe vendosmërinë e tij për të ndjekur ëndrrat e tij.

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli Nura ishte e pranishme në O2 Arena të Londrës, në duelin e Anthony Joshua ndaj Jermaine Franklin

Xhuli Nura ishte e pranishme në O2 Arena të Londrës, në duelin e Anthony Joshua ndaj Jermaine Franklin

Magazina
U shpall fitues në Big Brother VIP Kosova, Stresi thotë se kishte 18 mijë vota më shumë se Vedati

U shpall fitues në Big Brother VIP Kosova, Stresi thotë se kishte 18 mijë vota më shumë se Vedati

Magazina
“Më ka harruar, nuk më njohu” - takimi emocionues i Oltës me të birin pak para daljes nga shtëpia

“Më ka harruar, nuk më njohu” - takimi emocionues i Oltës me të birin pak para daljes nga shtëpia

Magazina
Luiz Ejlli bën sikur nuk e njeh Kevin Jacobs, reagon fituesi i Big Brother Kanada: Është duke i provokuar ata, shihet në fytyrën e tij

Luiz Ejlli bën sikur nuk e njeh Kevin Jacobs, reagon fituesi i Big Brother Kanada: Është duke i provokuar ata, shihet në fytyrën e tij

Magazina
Opinionistja Zhaklin Lektari: Dua të shoh seks brenda shtëpisë së Big Brotherit

Opinionistja Zhaklin Lektari: Dua të shoh seks brenda shtëpisë së Big Brotherit

Magazina
Stresi thumbon ish-banorët: Kam dëgjuar shumë fjalë pas BBVK, kënaquni me aq sa keni merituar

Stresi thumbon ish-banorët: Kam dëgjuar shumë fjalë pas BBVK, kënaquni me aq sa keni merituar

Magazina
Kalo në kategori